سال نو میلادی در میدان سرخ
سال نو در روسیه – قسمت اول
آذر ۲۵, ۱۳۹۴
اسکیت روی یخ در میدان سرخ
سال نو در روسیه – قسمت سوم
دی ۱, ۱۳۹۴

سال نو در روسیه – قسمت دوم

باباسرما و دوشیزه برف

روسیه یکی از پهناور ترین کشور های جهان است با این حال برخی رسومات از جمله مراسم استقبال از سال نو تقریبا در تمام کشور به طور یکسان برگزار می شود. روس ها بر خلاف کل دنیا هدیه های سال نو خود را از بابانویل نمی گیرند. روس ها تمام سال را منتظر باباسرما هستند تا با قدرت جادویی خود تمام اطراف را پوشیده از برف کند. در ادامه مطلب قبل در این مطلب به جزییات مراسم سال نو روسیه می پردازیم.

روس ها سال نو را چگونه جشن می گیرند ؟

شب سال نو میلادی در روسیهمردم روسیه پس از شنیدن سخنرانی رییس جمهور خود در مقابل برج اسپاسکایا کرملین طی مراسمی با سال گذشته خداحافطی می کنند که شامل شمارش معکوس تا نیمه شب (که پس از آن سال جدید رسما آغاز می شود) و همچنین اجرای زنده موسیقی و پخش آن از برج ساعت است. اگر در سال نو در شهر مسکو نبودید می توانید در مکان های عمومی همراه با مردم مراسم شمارش معکوس را انجام داده و از موسیقی لذت ببرید.

هیچ کدام از مردم روسیه شب سال نو را به تخت خواب خود نمی روند حتی کودکان هم تا دم سحر بیداراند. این یکی از مراسم مهم و ضروری است که همه شهر به تماشای آتش بازی سال نو بنشینند و این مراسم را همراه با رقص و پایکوبی جشن بگیرند.

بچه های روس به جای بابانویل به باباسرما اعتقاد دارند. باباسرما شخصی است که کت خزدار بلند آبی یا قرمز رنگ به تن دارد همراه با چکمه های نمدی و کلاهی بر سر که کیسه های بزرگ٬ پر از هدیه های مختلف را در پشت خود حمل می کند. بابا سرما یک قدرت جادویی دارد که می تواند تمام اطراف خود را یخبندان کند. او با گوزن های شمالی پرواز نمی کند و به جای آنها بشتر قدم می زند و اسکی می کند و یا از سه اسب جادویی خود برای رفت و آمد استفاده می کند.

این یکی از سنت های مردم روسیه است که دو مجسمه از بابا سرما و دختر بزرگ او را در زیر درخت کریسمس قرار دهند. دوشیزه برف دختر بزرگ بابا سرما است که کت خزدار آبی یا سفید می پوشد. او موهای بلوند در هم تنیده ای دارد. بابا سرما و دوشیزه برف اغلب در مهمانی بچه ها ظاهر می شوند.

خدمات چامگیر

چامگیر همواره در اخذ ویزای روسیه و تمام خدمات تور روسیه شما را یاری می دهد.

با ما تماس بگیرید

۸۸۹۴۶۵۴۱ – ۰۹۲۱۳۶۱۳۸۶۸

بهمن محدثی
بهمن محدثی
مشاور سفر و گردشگری ، کارشناس تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *