دی ۱, ۱۳۹۴
اسکیت روی یخ در میدان سرخ

سال نو در روسیه – قسمت سوم

روسیه بزرگترین کشور دنیا و یکی از کشورهایی است که هم در اروپا و هم در آسیا واقع شده است. روس ها سال نو را همراه با مراسم سنتی خود برگزار می کند. آغاز سال نو میلادی در هر کشوری با توجه به فرهنگ همان کشور انجام می شود که ما تصمیم بر این داریم در ادامه مطالب قبلی در این مطلب به آخرین رسم های سنتی روسیه در سال نو می پردازیم.
آذر ۲۹, ۱۳۹۴
باباسرما و دوشیزه برف

سال نو در روسیه – قسمت دوم

روسیه یکی از پهناور ترین کشور های جهان است با این حال برخی رسومات از جمله مراسم استقبال از سال نو تقریبا در تمام کشور به طور یکسان برگزار می شود. روس ها بر خلاف کل دنیا هدیه های سال نو خود را از بابانویل نمی گیرند. روس ها تمام سال را منتظر باباسرما هستند تا با قدرت جادویی خود تمام اطراف را پوشیده از برف کند. در ادامه مطلب قبل در این مطلب به جزییات مراسم سال نو روسیه می پردازیم.
آذر ۲۵, ۱۳۹۴
سال نو میلادی در میدان سرخ

سال نو در روسیه – قسمت اول

تعطیلات سال نو یکی از محبوب ترین تعطیلات مردم روسیه است . در ابتدا روس ها سال نو را در روز ۱ مارچ جشن می گرفتند اما در سال ۱۷۰۰ تزار پیتر کبیر با صدور حکمی برای هماهنگی با بقیه اروپا روز جشن سال نو را به ۱ ژانویه تغییر داد. در این مطلب به از مراسم سنتی روسیه می پردازیم که در روز های کریسمس می توان آنها را تجربه کرد.
آذر ۱, ۱۳۹۴
بازار کریسمس پراگ

فستیوال پیاده ها در پراگ، عروس اروپا

در روزهای کریسمسی اروپا، یکی از جاذبه های این قاره بازارهای پر شور و حال کریسمس است که هر ساله تعداد انبوهی را راهی این قاره می کند . در این مطلب به یکی از دوست داشتنی ترین شهر های اروپا می پردازیم . پراگ پایتخت کشور چک یکی از زیبا ترین شهر های توریستی دنیاست که در اروپا پنجمین شهر توریستی به شمار می آید .
آبان ۲۷, ۱۳۹۴
پیکاپ ویزای کانادا در چامگیر

پیکاپ ویزای کانادا

همان طور که در مطالب قبلی به موضوع پیکاپ ویزا (پیکاپ پاسپورت) اشاره کردیم که برای اخذ ویزای کشورهایی که در ایران سفارت یا کنسولگری ندارند باید به کشورهای همسایه مراجعه شود و می توان ویزا را پس از مصاحبه به صورت غیر حضوری دریافت کرد، دراین مقاله به پیکاپ ویزای کاندا به صورت جزی تر خواهیم پرداخت .