باباسرما و دوشیزه برف
سال نو در روسیه – قسمت دوم
آذر ۲۹, ۱۳۹۴

سال نو در روسیه – قسمت سوم

اسکیت روی یخ در میدان سرخ

روسیه بزرگترین کشور دنیا و یکی از کشورهایی است که هم در اروپا و هم در آسیا واقع شده است. روس ها سال نو را همراه با مراسم سنتی خود برگزار می کند. آغاز سال نو میلادی در هر کشوری با توجه به فرهنگ همان کشور انجام می شود که ما تصمیم بر این داریم در ادامه مطالب قبلی در این مطلب به آخرین رسم های سنتی روسیه در سال نو می پردازیم.

سال نو در سرزمین رقص باله

پیلمنی غذای سنتی روسیبعد از مراسم شمارش معکوس و برپایی جشن٬ نوبت به هدایای سال نو می رسد. در کشور های اروپایی و امریکا هدایای سال نو را در شب کریسمس اهدا می کنند اما در روسیه درست بعد از نیمه شب سال نو به یکدیگر هدیه می دهند.

در اولین روز سال روس ها طی یک رسم و عادت همیشگی در میدان سرخ جمع می شوند. میدان سرخ در اولین روزهای سال به صورت با شکوهی یخ می بندد و به جایی ایده آل برای اسکیت تبدیل می شود. تمام اهالی مسکو در اولین روز سال در این میدان مشغول به اسکیت روی یخ هستند. اگر در مسکو بودید ژاکت گرم را فراموش نکنید که این شهر به صورت جادویی سرد می شود.

روس ها در روز اول سال با دوستان و نزدیکان خود دور هم جمع می شوند که عشق و دوستی را همراه با پیلمنی بین هم تقسیم کنند. پیلمنی (Pelmeni) نام یک غذای سننی روسی است که گوشت بین یک نوع خمیر می پیچند. اگر روز اول سال نو در مسکو به خانه یک روس دعوت شدید خوشحال باشید و خودتان را برای لذت بردن و تجربه این غذای روسی آماده کنید.

خدمات چامگیر

جهت اخذ ویزای روسیه و تمامی خدمات مریوط به تور روسیه با ما تماس بگیرید. چامگیر راه درست سفر کردن را برای شما در نظر دارد.

با ما تماس بگیرید

۸۸۹۴۶۵۴۱ – ۰۹۲۱۳۶۱۳۸۶۸

بهمن محدثی
بهمن محدثی
مشاور سفر و گردشگری ، کارشناس تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *