آمریکا یکی از مقاصد اصلی گردشگری و مهاجرتی در سراسر جهان است. اخذ ویزای مهاجرتی به دو صورت امکان پذیر است. حالت اول مربوط به کسانی است که روال عادی را طی می کنند و حالت دوم مربوط به کسانی است که در لاتاری سالانه این کشور برنده می شوند. اخذ ویزا در این دو حالت ، تشابهات زیادی دارد. چامگیر در این راه همراه شماست تا در سریع ترین زمان ممکن به مقصود خود دست پیدا کنید.
اولین مرحله از مراحل چندگانه اخذ ویزای مهاجرتی آمریکا ، تهیه و تکمیل مدارک مورد نیاز است. این مدارک را می توانید در بخش مدارک در همین صفحه مشاهده کنید.

جدا از مدارکی که از طریق وبسایت های مربوط قابل تهیه هستند ، برخی از آنها از جمله کارت واکسن و مدارک پزشکی باید از طرق دیگری دریافت شوند. به عنوان مثال در صورتی که سابقه بیماری خاص و یا جراحی داشته باشید ، حتما باید مدارک مربوط به آنها را تهیه کنید.
همچنین برای دریافت کارت واکسن ، در تهران باید به شعبه های انستیتو پاستور و در شهرستان ها به مراکز هلال احمر مراجعه نمایید.

برای گرفتن وقت مصاحبه در سفارت آمریکا در یکی از مراکز دبی ، استانبول ، آنکارا و ایروان ، باید از میان وقت های آزاد که در سایت usvisa-info.com قابل مشاهده است یکی را انتخاب و هزینه ثبت وقت مصاحبه را پرداخت نمایید. به این منظور با ما تماس بگیرید.

پیش از مصاحبه نیاز است تا هر فردی ، یک بار به پزشک معتمد سفارت مراجعه نماید تا پس از چکاپ وضعیت سلامتی خود را در یک پاکت مهر و موم شده از او تحویل بگیرد.

پس از دریافت این پاکت می توانید به محل مصاحبه مراجعه کنید.

در صورتی که درخواست ویزای شما مورد پذیرش قرار گیرد ، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد. در این حالت با در دست داشتن برگه صورتی و اصل پاسپورت در روزهای دوشنبه ، سه شنبه ، چهار شنبه ، پنجشنبه از ساعت 10:30 الی 12 جهت صدور ویزا به سفارت مراجعه نمایید.

با ما تماس بگیرید
88942898-09213613868

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مهاجرتی آمریکا از شروع تا پایان به شرح زیر است:

1- اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

2- اصل و ترجمه شناسنامه

3- اصل و ترجمه کارت ملی

4- اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت موجود بودن)

5- اصل و ترجمه سند طلاق یا فوت همسر (در صورت شامل شدن)

6- چهار قطعه عکس رنگی با زمینه سفید در اندازه 5×5 (قرص کامل صورت و گوش ها ، بدون کلاه ، عینک و آویز)

7- اصل و ترجمه کارت پایان خدمت (برای آقایان)

8- کارت واکسن و مدارک پزشکی

9- پاکت دریافت شده از پزشک معتمد سفارت

10- ضمانت مالی

11- فرم های مالیاتی


برندگان لاتاری:
افرادی که در لاتاری سالانه آمریکا برنده می شوند ، علاوه بر مدارکی که در بالا اشاره شد ، باید ترجمه رسمی مدرک دیپلم ، پیش دانشگاهی و درجات بالاتر را هم ارایه کنند.
جدا از هزینه هایی که باید برای ترجمه رسمی مدارک پرداخت شوند ، هزینه هایی به شرح زیر نیز باید پرداخت شوند:

1- هزینه وقت سفارت آمریکا به مبلغ 160 دلار

2- پرداخت هزینه گرین کارت به مبلغ 165 دلار

3- هزینه خدمات چامگیر به مبلغ 30 دلار

4- پر کردن اپلیکیشن فرم (در صورت نیاز) ، 20 دلار

5- هزینه های هتل ، پرواز و ترنسفر فرودگاه و سفارت (از هتل) در صورت تمایل مسافر به مبالغ فوق اضافه می شوند.